Historie oddílu

Fotbalový klub TJ Slavoj Ledenice byl založen roku 1933 a po většinu své existence pobýval v okresních soutěžích na Českobudějovicku. 20. srpna1933 bylo otevřeno hřiště pro kopanou ve Vápencích. Od roku 1983 našel své útočiště ve sportovním areálu v Sokolské ulici. Momentálně však hraje nejnižší krajskou soutěž (1. B), a to již od roku 2008. Na podzim roku 2010 vznikl také B-tým tohoto klubu, který v současnosti hraje III. třídu okresu České Budějovice. Dále klub čítá dva mládežnické týmy - mladší přípravku, starší přípravku. Své domácí utkání hraje ve sportovním areálu v Ledenicích, přičemž má k dispozici hlavní a tréninkové hřiště, které bylo vybudováno jako součást softbalového areálu v roce 2008.